Reklama
Reklama

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Dziś to już 13 nowych!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

W całej Polsce jest już 536 osób chorych na koronawirusa, z czego tylko w sobotę zdiagnozowano 111 nowych przypadków. W Wielkopolsce chorują 32 osoby, i aż 13 z nich zostało zdiagnozowanych w sobotę. Poniżej prezentujemy komunikaty przybliżające nowo zdiagnozowane przypadki w Wielkopolsce.

Komunikat z godziny 8:36 na temat 4 pierwszych nowych przypadków zakażenia w Wielkopolsce w sobotę:

"Pierwszą z nich jest starsza kobieta z powiatu poznańskiego w dobrym stanie zdrowia, jest objęta kwarantanną. Drugą osobą jest kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego. W stanie dobrym zdrowia przebywa na kwarantannie. Kolejna osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej. Zakażoną jest też młoda osoba z powiatu kaliskiego, ktora w stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu" - informuje Tomasz Stube, z Urzędu Wojewódzkiego.


Komunikat z godziny 14:00 na temat kolejnych 4 zakażonych osób:

"Pierwszą osobą jest kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ma ok. 60 lat. Jej stan jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie. Druga osoba - młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie. Trzecia osoba to mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie. Czwarta osoba, również z powiatu krotoszyńskiego to kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym, leży z poznańskim szpitalu zakaźnym. Jej stan jest dobry" - poinformował Tomasz Stube.


Komunikat z godziny 20:31 na temat kolejnych 5 zakażonych osób:

"Nowe wyniki z laboratorium potwierdziły zakażenia koronawirusem u 5 osób z Wielkopolski są to młody mężczyzna, stan zdrowia dobry, przebywa na kwarantannie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, kobieta w średnim wieku z powiatu śremskiego przewieziona w stanie zdrowia dobrym do szpitala w Poznaniu, młody mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w stanie zdrowia dobrym został objęty kwarantanną domową, dziecko z powiatu poznańskiego w stanie dobrym jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu, kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego w stanie zdrowia dobrym, objęta kwarantanną domową" - poinformował Stube.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na śnieg musieliśmy poczekać do... wiosny. Uwaga na oblodzenie!
7℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro